W nowym roku spraw sobie lśniące włosy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jakiś czas temu rozpoczęłam testowanie aloesu jako środka na łuszczycę. Tak naprawdę trudno mi określić rodzaj schorzenia, z którym się zmagam, bo nie jestem dermatologiem, a problem konsultowałam z kilkoma specjalistami. Najbardziej przekonała mnie diagnoza mówiąca o wysokim poziomie stresu jako czynnika powodującego silny rumień owłosionej skóry głowy. Aby załagodzić sprawę, pani doktor zaleciła szampony z dziegciem, które oczywiście zakupiłam i stosowałam. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie przetestowała też aloesu. Po pierwsze znając jego możliwości łagodzące, a po drugie w związku z historią, którą całkiem niedawno usłyszałam od koleżanki walczącej z komórkami rakowymi. Otóż ta koleżanka rekomendowała aloes jako środek na zwiększone wypadanie włosów.

Wpływ aloesu na łagodzenie zmian skórnych jest zdecydowanie widoczny. Regularne nakładanie go na skórę spowodowało, że rumień zmniejszył  się, a świąd nie jest już tak mocno odczuwalny. Zatem kontynuuję aloesowe maski w nowym roku i dla Was też przygotowałam dwie. Zadbajcie o piękne włosy, bo z pewnością są zmęczone wiatrem i czapkami. Specjalnie dla Was maseczki z produktów, które macie pod ręką. Aloes z doniczki, ale jeśli nie zamierzacie waszych roślinek maltretować to stąd 🙂

 

Aloesowa maska na włosy – dodaje połysku i wzmacnia:

Potrzebujesz:

2-3 łyżki żelu z aloesu

2 łyżki jogurtu naturalnego

1 łyżka miodu płynnego

2 łyżki oliwy z oliwek

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj w miseczce, a następnie nałóż na owłosioną skórę głowy. Masuj skalp przez jakieś 10-15 minut i pozostaw na kolejne 25 minut. Najlepiej zaopatrz się na ten czas w dobrą książkę i wannę pełną ciepłej wody z pianą 😉 Ta maska sprawi, że włosy będą rosły silniejsze, ale także wesprze Cię w walce z łupieżem. Powtarzaj ją co 3 miesiące.

 

Aloesowa maska dla suchych włosów:

Potrzebujesz:

4-5 łyżek żelu aloesowego

3 łyżki oleju kokosowego

2 łyżki miodu

Wszystkie składniki  dokładnie wymieszaj i nakładaj od nasady aż do samych końcówek.Ta maska ma właściwości nawilżające, korzystaj z niej, jeśli Twoje włosy są matowe i suche. Po nałożeniu trzymaj na włosach 20-15 minut, a następnie umyj włosy swoim szamponem. Dla wzmocnienia efektu można użyć szamponu z aloesem, na przykład któregoś stąd 🙂 Z pewnością aloes zadziała ożywiająco.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *